bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

Masz firmę? Tanie paliwo 3,90 za litr czeka na Ciebie na każdej stacji

Ceny paliw niestety nie idą w dół. Jak już coś spadną to znowu za jakiś czas idą w górę – i tak ciągle w kółko. Jednak Alior Bank znalazł na to sposób i przygotował dla właścicieli firm świetną promocję o nazwie “Cashback dla Przedsiębiorców” w której to gwarantuje stałą cenę paliwa za litr w wysokości 3,90 zł. Obojętnie czy tankujesz bezołowiową czy olej napędowy – teraz każde z tych paliw możesz mieć w tej samej stałej niskiej cenie, niezależnie od tego gdzie tankujesz i jaka jest cena danego paliwa na tej stacji.

 

Alior Bank - promocja paliwowa

 

Promocja ta może nie jest najnowsza ale nadal aktualna i naprawdę warta uwagi. Skorzystać z niej mogą wszyscy właściciele firm oraz prowadzący własną działalność gospodarczą. A co trzeba zrobić aby w niej wziąć udział?

 

Tańsze paliwo – jak to możliwe?

No właśnie, niby paliwo na każdej stacji kosztuje teraz (stan na dzień 09.01.2018) powyżej 4,50 zł (ON) a nawet dochodzi do 5 zł (PB98) a ja tu wam mówię o cenie 3,90 zł za każde z nich.

Jak to zrobić? – pewnie się zastanawiacie…

No cóż, sprawa może nie jest aż taka prosta że podjedziesz teraz na stację paliw i tam zatankujesz za 3,90 pomimo że na dystrybutorze jest jak byk napisane że wezmą od ciebie 4,72 zł, ale w każdym razie jest to wykonalne.

Otóż w skrócie – chodzi o to że aby tak się stało musisz założyć konto bankowe dla swojej firmy w Alior Banku. Potem mając to konto płacisz na stacjach za paliwo kartą wydaną do tego konta, a bank zwraca Ci różnicę ceny paliwa między ceną tego paliwa podawaną w Polskiej Izbie Paliw Płynnych a ceną 3,90 zł którą gwarantuje bank. Wyjdzie na to że zatankujesz jednak tanio!

Tak, to by było na tyle jeśli chodzi o skrótowe podejście do tego tematu. Teraz trochę go rozjaśnię.

 

załóż Rachunek Partner i otrzymuj zwrot za paliwo

 

Chcesz tanie paliwo – załóż konto

W tej promocji musimy najpierw założyć konto dla swojej firmy. Bank daje nam do wyboru dwa konta firmowe:

Razem z kontem musimy zamówić kartę debetową do tego rachunku. Otwarcie każdego z tych kont po dacie startu tej promocji czyli po 21.09.2017 roku daje nam możliwość uczestniczenia w niej. Jednak jeśli konto firmowe mieliśmy w Alior Banku na dany nr NIP przed tą datą, to nie możemy wziąć udziału w tej promocji. Jak widać jest to promocja skierowana tylko do nowych klientów banku – właścicieli firm.

Alior Bank - cashback - jak uzyskać zwrot

Warunki promocji

Mając już konto firmowe w Alior Banku będziemy otrzymywali tzw. cashback za zakup paliwa PB95, PB98 lub ON na stacji paliw. Zwrot będzie liczony w następujący sposób:

 

Kwota wydana / średnia cena paliwa = ilość litrów paliwa

 

Następnie obliczana jest kwota zwrotu:

 

ZWROT = (ilość litrów paliwa x średnia cena paliwa) – (ilość litrów paliwa x 3,90 zł)

 

gdzie:

 

kwota wydana – łączna kwota wydatków na paliwo w danym miesiącu

średnia cena paliwa – jest to średnia cena paliwa za dany miesiąc obowiązująca w Polsce podawana przez Polską Izbę Paliw Płynnych (PIPP)

 

Przykład:

W miesiącu kupujemy paliwo na kwotę 300 zł. Średnia cena paliwa za dany miesiąc podana przez PIPP wynosi przykładowo 4,66 zł. Podstawiając to do wzoru wyjdzie nam:

Ilość litrów paliwa = 300zł/4,66zł = 64,37 litry

Zaokrąglamy to w dół do pełnego litra i wychodzi 64 litry.

I teraz:

ZWROT = (64 x 4,66) – (64 x 3,90) = 298,24 – 249,60 = 48,64 zł

 

Taki zwrot 48,64 zł dostaniemy z banku na początku kolejnego miesiąca. Jednak aby nie było zbyt łatwo, bank daje nam trzy warunki jakie musimy spełnić aby taki zwrot otrzymać. W każdym miesiącu za który chcemy otrzymać premię musimy:

  1. Przynajmniej 1 raz zapłacić kartą wydaną do konta na stacji paliw
  2. Wykonać tą kartą transakcje na łączną kwotę minimum 500 zł w dowolnych punktach handlowo-usługowych (płatność za paliwo też się w to wlicza)
  3. Dokonać minimum jednego przelewu z tego konta do ZUS lub do Urzędu Skarbowego

Poza tym:

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł miesięcznie.

Warunki te nie wydają się być jakieś wygórowane więc spełnienie ich nie powinno przysporzyć większego problemu żadnej osobie prowadzącej działalność gospodarczą. Większość właścicieli firm przynajmniej raz w miesiącu tankuje na stacji, większość wydaje kartą powyżej 500 zł miesięcznie, no i każdy coś tam płaci co miesiąc do ZUSu lub US.

 

oszczędzanie na paliwie

 

Promocja – czyli zwolnienie z opłat

W trakcie trwania tej promocji wszyscy którzy założą konto na firmę, mogą liczyć na specjalne traktowanie w kwestii opłat. Dopóki promocja trwa otrzymasz zwolnienie od:

  • opłaty miesięcznej za kartę Mastercard do konta (standardowa opłata to 3 zł)
  • opłaty miesięcznej za korzystanie z tej karty (standardowa opłata to 6 zł)
  • opłaty za korzystanie z usług Cash Back dla przedsiębiorców (standardowa opłata za usługę to 15,99 zł miesięcznie)

Jak widać w czasie tej promocji nie musimy się martwić o takie rzeczy, a to z pewnością zachęca do wzięcia udziału w tej promocji. Jak promocja się skończy a opłaty będą nas przygniatać, to zawsze możemy przejść do innego banku i założyć inne konto firmowe które takich opłat nie ma.

Rachunek Partner w Alior Banku – ważne

Musimy pamiętać że niezależnie od tej promocji to konto firmowe nie jest i nigdy nie było darmowe – tak bez żadnych warunków. Aby nie płacić za prowadzenie samego konta musimy z tego konta co miesiąc wykonać przynajmniej jeden przelew (gdzie każdy przelew jest darmowy) do ZUS lub Urzędu Skarbowego oraz spełnić JEDEN z poniższych warunków:

  1. otrzymywać wpływ na konto od kontrahentów na łączną kwotę min. 2500 zł lub
  2. skorzystać z dowolnego produktu kredytowego dla firmy

Jeśli powyższego warunku nie spełnimy – czeka nas opłata 25 zł za prowadzenie konta firmowego. Wychodząc naprzeciw nowo otwierającym się firmom bank jednak daje im 6 miesięcy jakby ulgi. Wystarczy aby taka firma w miesiącu tylko zapłaciła ZUS lub podatek do skarbówki (produkt kredytowy ani wpływy na konto nie są istotne) a opłaty za konto nie będzie. Ale jak mówię, to tylko dotyczy nowo zarejestrowanych firm które założą Rachunek Partner nie później niż 6 miesięcy od daty rejestracji firmy.

 

Podsumowując

Myślę że ta promocja spodoba się wielu osobom prowadzącym własną działalność, gdyż możliwość osiągnięcia dodatkowych profitów – nawet w postaci zwrotu gotówki, nawet pomimo warunków jakie trzeba spełnić – zawsze przyciąga i będzie przyciągała osoby chcące sobie odrobinę zarobić na promocjach bankowych. Poza tym promocja ta póki co jest bezterminowa więc to też duży plus dla Aliora.

Załóż więc Rachunek Parter już dziś i weź dział w tej promocji. Jej regulamin znajdziesz tutaj.

załóż Rachunek Partner i otrzymuj zwrot za paliwo

 

 

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x