bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

“Aktywność się opłaca” i 150 zł do Ciebie wraca – nowa promocja z mBankiem

Założyć sobie konto bankowe a potem o nim zapomnieć? Nie, to nie tak. MBank wychodzi z założenia, że jak już masz konto osobiste to nie po to aby sobie po prostu było. Konto jest po to aby z niego korzystać. A im częściej będziesz to konto wykorzystywał do płatności za zakupy – tym więcej zarobisz. I o to właśnie chodzi w najnowszej promocji mBanku – Aktywność się opłaca.

Jeśli wiec nie posiadasz żadnego konta osobistego w tym banku a chciałbyś zarobić sobie 150 zł w gotówce oraz mieć możliwość odkładania drobnych kwot na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 1,8% w skali roku, to zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.

Promocja Aktywność się opłaca mBank

Promocja „Aktywność się opłaca” skierowana jest do osób które ukończyły 18 lat i jednocześnie nie posiadają rachunku bankowego w mBanku od 01.01.2017 roku.

Aby wziąć udział w tej promocji musimy złożyć wniosek o konto osobiste. Wniosek o konto należy złożyć w terminie do 31.05.2021 roku. Razem z kontem zawnioskuj też o kartę debetową do konta, oraz opcjonalnie o konto oszczędnościowe. Na rachunku oszczędnościowym będziesz mieć możliwość odkładania drobnych kwot od każdej swojej płatności, a te odłożone pieniądze będą oprocentowane w wysokości 1,8% w stosunku rocznym. Może to nie dużo, ale w obecnych czasach to naprawdę „okazja” patrząc na oferty innych banków.

Posiadając już konto będziemy musieli pamiętać o trzech czynnościach, które będzie trzeba wykonać w każdym z kolejnych trzech miesięcy po założeniu konta:

  1. Zasilić swój rachunek kwotą min. 1000 zł (może to być przelew z innego banku)
  2. Wykonać min. 1 płatność kartą
  3. Wykonać min. 1 płatność smartfonem (zbliżeniowo lub BLIK-iem)

W każdym z tych trzech miesięcy będziemy otrzymywać nagrodę za płatności kartą lub smartfonem:

  1. Otrzymasz od banku 2 zł – za każdą płatność smartfonem (w tym BLIK-iem)
  2. Otrzymasz od banku 1 zł – za każdą płatność kartą

Maksymalna kwota jaką otrzymamy od banku to 50 zł miesięcznie, czyli w ciągu tych 3 miesięcy nie zarobimy więcej niż 150 zł. 150 zł to jest max i nawet gdybyśmy zrobili tych transakcji więcej, to i tak od banku wyższej nagrody nie otrzymamy.

Aktywność się opłaca promocja w mBanku

Tak, tak, płacenie smartfonem to już standard w bankowości niemal każdego banku. Również tutaj – mBank – daje nam aplikację, którą trzeba sobie zainstalować na smartfonie i powiązać ze swoim rachunkiem bankowym. Smartfon staje się więc nieodzownym narzędziem do przeprowadzania tego typu akcji promocyjnych, w tym również właśnie tej. Jeśli więc chcesz wziąć udział w tej promocji z mBankiem, musisz taki smartfon niestety posiadać. Po założeniu konta pobierasz darmową aplikację mBanku i konfigurujesz, dostosowując do własnych potrzeb. Jest ona bardzo intuicyjna i nie wymaga od użytkowników żadnej fachowej wiedzy.

„eKonto osobiste” w mBanku i opłaty

Posiadając takie konto musimy pamiętać o jednej sprawie – o opłatach za kartę debetową. Bank daje nam oczywiście możliwość obniżenia tej opłaty do 0 zł. Jednak pamiętać będziemy musieli o tym, aby tej karty po prostu używać. Wystarczy że w miesiącu wykonasz nią jedną lub więcej dowolnych płatności.

Ale uwaga! Od 01.03.2021 bank zmienia ten warunek. Od tego dnia opłata za używanie karty wyniesie 0 zł jeśli w miesiącu dokonasz tą kartą płatności na kwotę min. 350 zł. Nie ważne ile takich transakcji płatniczych będzie, ważne aby wszystkie one razem przekroczyły tę kwotę.

Konto oszczędnościowe „Moje cele”

A jak chcesz trochę sobie przyoszczędzić, to zdecyduj się na korzystanie z rachunku oszczędnościowego – Moje Cele. Jest to taki program, w którym do każdej twojej płatności lub każdego twojego przelewu zostanie doliczona pewna niewielka kwota, która zasili właśnie konto oszczędnościowe. Tym sposobem w prosty i niemal niezauważalny sposób jesteśmy w stanie odłożyć sobie trochę grosza na lepsze czasy, które to pieniądze bank oprocentuje nam na 1,8% w skali roku. To, jaka wielkość kwot zostanie tam na to konto oszczędnościowe przekazywana, zależy od nas samych. To my o tym decydujemy i mamy nad tym pełną kontrolę. A jak się już nam odechce to można w prosty sposób w całości z tego zrezygnować.

Problem w tym, że takie oprocentowanie promocyjne działa niestety tylko przez 3 pierwsze miesiące, więc jest to program bardziej promocyjny niż realnie pomagający w oszczędzaniu. Dodatkowym warunkiem jest też to, że suma wpływów w miesiącu musi być wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń (wydatków). 3 miesiące to bardzo krótki okres czasu i osobiście nie za bardzo widzę tutaj jakiś większy sens w tej całej promocji, jednak warto wiedzieć, że taki projekt powstał i każdy może z niego skorzystać na początku przygody z mBankiem.

Jeśli program Moje Cele oraz możliwość zarobienia sobie nawet 150 zł w promocji „Aktywność się opłaca” Ciebie przekonuje i chciałbyś wypróbować, jak działa eKonto w mBanku, to zapraszam do założenia konta na stronie promocyjnej mBanku:

mBank - załóż eKonto w promocji

 

Przydatne dokumenty:

Regulamin promocji „Aktywność się opłaca”

Tabela z opłatami dla kont osobistych w mBanku

Regulamin promocji „Moje cele z oprocentowaniem 1,8%”

 

Do końca tej promocji pozostało:

 

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x