bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

Sposoby zabezpieczania kont bankowych

Jeżeli chodzi o nasze własne pieniądze to oczywiście bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Często jednak boimy się, że internet spłata nam figla i strona na której się logujemy może na przykład nie być naszym zaufanym bankiem, tylko podrobioną stroną dzięki której jakiś oszust skorzysta kradnąc cudze pieniądze. Tak więc, warto wiedzieć w jaki sposób banki internetowe zabezpieczają nasze konta.

Po pierwsze poprzez uwierzytelnianie proste, czyli podstawowe podanie loginu i hasła. Tak czy inaczej często wydaje nam się, że taki login z hasłem to za małe zabezpieczenie dla naszych pieniędzy i nie jesteśmy w stanie spać spokojnie. Lepszym i o wiele pewniejszym rozwiązaniem jest wpisywanie hasła maskowanego. W tym przypadku chodzi o to, że system prosi nas o wpisanie tylko wybranych znaków z hasła. Czyli musimy policzyć sobie w głowie, na którym miejscu znajduje się jaki znak. Oczywiście jest to także duże utrudnienie dla nas, zwłaszcza gdy chcemy logować się poza domem, ale lepiej żeby złodziej miał z tym jeszcze więcej problemu.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z haseł jednorazowych, które dostajemy sms-em i które traci ważność od razu po tym jak je wpiszemy. Bardzo mądrym sposobem by samemu zabezpieczyć swoje konto jest limit, który pozwala nam na wyznaczenie pewnej kwoty. Gdy przekroczymy tę kwotę w ciągu jednego dnia to więcej już nie wydamy. Podobny limit możemy ustalić z kartą płatniczą. Dzięki temu nasze konto i karta są zabezpieczone przed dużymi wydatkami i tylko my planujemy ile będziemy wydawać danego dnia.

Bardzo ciekawym wyjściem jest zabezpieczenie kont bankowych za pomocą protokołu SSL. Dane przesyłane przez SSL są szyfrowane kluczem o długości 128 bitów. Złamanie takiego szyfru jest oczywiście możliwe, ale wiąże się ono z wielkimi opłatami finansowymi. Żadnemu hakerowi nie opłaca się więc włamać na takie konto, bo musiałby zapłacić za ten manewr ogromną kwotę. Ten rodzaj zabezpieczeń jest stosowany na wielu stronach i poznamy ją dzięki ikonie zamkniętej kłódki.

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x