bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

Do czego potrzebujemy konta bankowego ?

Konta potrzebujemy przede wszystkim do otrzymywania wypłat od naszego pracodawcy. Na nasz rachunek bankowy mogą przychodzić przelewy z innych źródeł. Przychodzących transferów pieniężnych życzymy sobie oczywiście jak najwięcej.

Dzięki kontu bankowemu możemy również wykonywać przelewy. Płacić rachunki, dokonywać zakupów, czy też opłacać naszych pracowników (w przypadku konta firmowego). Jeśli zdarza nam się często kupować przez internet, to posiadanie rachunku bankowego jest niezwykle wygodne. Umożliwia on nam dokonywanie płatności niebezpośredniej na konto sprzedawcy w ciągu zaledwie kilku minut. W efekcie zamówiony produkt wędruje do nas szybciej, a my nie musimy udawać się do bankomatu, celem wypłaty gotówki potrzebnej do odbioru paczki.

Nie ukrywajmy, że pieniądze trzymamy w bankach również ze względów bezpieczeństwa. Chcąc uchronić się przed stratami powstałymi w wyniku trudnych do przewidzenia zdarzeń (napadu, włamania), zakładamy konta bankowe, na których spoczywają nasze oszczędności. Pamiętajmy jednak, że w poszczególnym banku warto trzymać jedynie określoną ilość pieniędzy. Taką, jaką bank ubezpiecza. W przeciwnym razie – w przypadku kłopotów instytucji finansowej – nasze pieniądze mogą zostać przez nią pochłonięte.

Powodów dla posiadania konta bankowego jest jednak znacznie więcej. Klienci cenią sobie przede wszystkim stały dostęp do swoich zasobów pieniężnych niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Ale również możliwość automatycznego oszczędzania, czy – w niektórych kontach – ochrona przed spadkiem ich wartości.

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x