bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

mBank - eKonto Standard

Szczegółowe informacje na temat konta bankowego

Według rankingu tygodnika „Newsweek” mBank na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy okazał się być najlepszym w dziedzinie bankowości mobilnej. Zaszczytny tytuł Przyjaznego Banku 2017 zdecydowanie nie należy do tych bezpodstawnych – wszystkie zalety mBanku widać bowiem jak na dłoni chociażby w wypadku najbardziej popularnego i standardowego konta dostępnego w ich ofercie.

mBank - ekonto - niezmienność cen

eKonto Standard mimo sugerowanego w nazwie absolutnie podstawowego charakteru nadal bowiem oferuje dziesiątki możliwości, których potencjalny klient naprawdę nie może się spodziewać, doznając pozytywnego zaskoczenia po wgłębieniu się w detale.

Warto więc prześledzić je dokładnie po kolei, uświadamiając sobie, jak wiele można zyskać na wyborze eKonta standard w mBanku.

Najprzyjemniejsze zera z możliwych

Po pierwszym wejściu na stronę eKonta standard z miejsca uderza jeden detal, wywołując u potencjalnego klienta chęć zastanowienia. Sześć zer w dziale opłat i prowizji powiązanych z kontem zdaje się być zbyt sprzyjające, by być prawdziwe.

eKonto Standard - wszystko za 0 zł

Jednak po chwilowej konfuzji wypada uwierzyć – rzeczywiście eKonto standard to rachunek bankowy, za którego otwarcie nie trzeba nic płacić. Prowadzenie samego konta również nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Maksymalne uproszczenia i pozytywne podejście do klienta zaczynają się już w tym miejscu, na samym wstępie. Dalszy ciąg szeregu zer może zaskakiwać wyłącznie pozytywniej i pozytywniej.

Absolutny minimalizm w kwestii opłat

Kolejno więc eKonto standard jest równoznaczne z zerowymi prowizjami za wypłaty kartą od 100 złotych w bankomatach Planet Cash, BZ WBK i Euronet (przy czym warto zauważyć, że urządzenia Euronetu są bodaj najpopularniejszymi na skalę kraju – dwie pozostałe firmy zaś ustępują im tylko nieznacznie, będąc spotykanymi nader często). Opłata w wysokości 1,30 PLN pojawia się dopiero przy wypłacie kwoty mniejszej niż wspomniana setka. Zerowa jest także prowizja za internetowe przelewy w złotówkach, płatności bezgotówkowe oraz potwierdzenie przeprowadzanej operacji kodem SMS.

W zasadzie jedyną możliwością poniesienia jakiejkolwiek opłaty związanej z prowadzeniem eKonta standard w mBanku zdaje się być tylko ta powiązana z posiadaniem karty – lecz i w tym wypadku trzeba się „postarać”. Opłata za kartę rzędu czterech złotych miesięcznie pojawia się bowiem dopiero w momencie, w którym wykonujemy przy jej użyciu mniej, niż pięć transakcji w danym miesiącu. Nie trzeba więc prawdopodobnie dodawać, że przy obecnej popularności transakcji kartą jest to stan dość trudny do osiągnięcia, zahaczający wręcz o niemożliwość.

MBank i eKonto standard zdecydowanie nie mają na celu nadszarpywania Twojego budżetu – ba, zgodnie z etyką bankowości i tytułem Przyjaznego Banku 2016 zrobią wszystko, by pomnożyć dostępne środki zaczynając już od samej kwestii płatności.

Łatwość dzielenia się z innymi

eKonto Standard to także wielka łatwość potencjalnych późniejszych zmian. Jeśli posiadacz tego typu konta zechce przejść na rachunek wspólny, wystarczy jedynie dopisać współposiadacza po otwarciu konta. Samo dopisanie to w dodatku rzecz wręcz banalnie prosta, możliwa do zrealizowania przy użyciu trzech dróg – wniosku złożonego w placówce mBanku, za pośrednictwem mLinii lub w serwisie transakcyjnym online.

W wypadku, w którym potencjalny współwłaściciel konta ma już otwarty inny rachunek w mBanku, nie trzeba ponadto podpisywać jakiejkolwiek nowej umowy. „Uwspólnianie” konta jest w tym wypadku szybkie i bezproblemowe, nie wymagając dodatkowej ingerencji ze strony klienta. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba przypisana do wspólnego konta nie ma jeszcze otwartego indywidualnego konta w mBanku. Podpisanie nowej umowy odbywa się wówczas przy użyciu kuriera bądź w placówce banku.

Podsumujmy...

Nietrudno więc zauważyć, że w teorii najbardziej podstawowa z ofert mBanku staje się na tyle przyjazna względem klienta, by stawać naprzeciw wszystkim czynnikom, które zwykle wymieniane są jako wady posiadania konta bankowego. Przyjazny system skromnych bądź nieistniejących prowizji powoduje, że nie sposób jest względem eKonta standard użyć najbardziej typowych z zestawu wad – zminimalizowane są tu wszelkie dodatkowe opłaty w rodzaju tej pobieranej za przelewy czy samo prowadzenie konta.

Pozostają w zasadzie same plusy w postaci ochrony swoich pieniędzy, możliwości wypłat wedle własnej chęci, czy też kapitalizacji i sprawdzania salda rachunku. eKonto standard w mBanku jest tym samym ofertą, z której niewątpliwie warto skorzystać.

Zalety

  • darmowe otwarcie i prowadzenie konta
  • ogromna ilość darmowych bankomatów
  • częste promocje dla nowych klientów podczas zakładania konta
  • możliwość korzystania z BLIKa i Android Pay
  • intuicyjna bankowość mobilna

Wady

  • opłata za wypłatę z bankomatów kwot poniżej 100 zł
  • 4 zł opłaty za kartę gdy nie wykonamy 5 transakcji kartą w miesiącu
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x