bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

mBank - eKonto osobiste

Najważniejsze informacje na temat konta

Aby nie pozostawać w tyle za innymi, również mBank postanowił że zmieni nieco wizerunek i uatrakcyjni ofertę związaną z kontami osobistymi. Wprowadza bowiem do swojego menu nowe konto bankowe o nazwie eKonto osobiste, aby jeszcze bardziej przyciągnąć do siebie klientów poszukujących atrakcyjnych kont bankowych. Czy to faktycznie wyjdzie bankowi na dobre? Zapewne tak. Patrząc bowiem na opłaty tego konta i biorąc pod uwagę wymagania jakie stawiają teraz klienci banków można powiedzieć, że to strzał w dziesiątkę.

eKonto osobiste – nowości względem poprzedniego konta

Do tej pory to eKonto Standard było tym kontem, które klienci wybierali najczęściej. Czy to się zmieni? Z pewnością tak, a to dlatego że w nowej ofercie eKonta osobistego widać więcej zalet niż wad. Konto nadal pozostaje kontem darmowym, to się akurat nie zmienia, jednak poczujemy różnicę dopiero gdy spojrzymy na korzyści związane z kartą debetową wydawaną do tego konta. Już nie musimy pamiętać o pięciu transakcjach kartą aby pozbyć się opłaty miesięcznej, teraz wystarczy że w miesiącu wykonamy nią tylko jedną transakcję!

Kolejna sprawa to bankomaty. Z eKontem osobistym teraz wypłacimy z każdego bankomatu w Polsce za darmo, pod warunkiem że będzie to wypłata środków w kwocie 100 zł lub więcej. Nawet będąc za granicą będziemy mogli trzy razy wypłacić nie obawiając się o koszty samej wypłaty. Jest to też z pewnością duży plus zważywszy, że coraz większa grupa Polaków wyjeżdża choćby na wakacje za granicę.

Dla porównania poniżej zamieszczam tabelę która pozwoli na zobrazowanie opłat eKonta osobistego względem eKonta Standard.

eKonto całkowicie darmowe – jak tego dokonać?

Decydując się na konto w banku zadajemy sobie pytanie – Czy takie konto jak już wezmę, będzie kontem darmowym? W przypadku eKonta osobistego od mBanku problemu z samym kontem nie ma. Konto to zawsze będzie prowadzone za darmo. Dopiero sprawa opłat związana będzie z kartą debetową którą otrzymamy do tego konta. Aby takowych opłat jednak nie było, musimy pamiętać o dwóch warunkach:

 1. Wykonaj minimum jedną płatność kartą w miesiącu.
 2. Wpłacaj z bankomatów w Polsce kwoty 100 zł lub większe.

W przeciwnym wypadku będzie tak:

 1. Zapłacisz 7 zł za kartę, jeśli nie wykonasz w danym miesiącu żadnej płatności kartą.
 2. Zapłacisz 2,50 zł za każdą wypłatę z bankomatów kwot niższych niż 100 zł.
eKonto osobiste co za darmo

Dodatkowe atuty konta

Posiadając eKonto osobiste w mBanku otrzymujemy również dodatkowe profity, które wykorzystamy (lub nie) gdy tylko przyjdzie taka potrzeba. Wśród nich są:

 • Atrakcyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym Moje Cele w wysokości 2,5% w skali roku. Przy każdej płatności kartą małe kwoty są doliczane do pełnych złotych i odkładane na Twoim koncie. Dzięki temu zaoszczędzić można trochę grosza w sprytny i całkowicie niezauważalny sposób.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą – opcja przydatna szczególnie osobom często podróżującym poza granice kraju.
 • Promocja „eKonto z premią” – aktywnie korzystając z konta można zyskać nawet 140 zł. Promocja ta jest często powtarzana przez bank i praktycznie zawsze z niej można skorzystać.
Moje cele jak to działa

eKonto osobiste – podsumowanie

Nowoczesne konto to takie, które daje nam więcej niż inne konta w konkurencyjnych bankach. Takim niewątpliwie jest eKonto osobiste. Główne zalety tego konta bankowego można sprowadzić do kilku punktów:

 • 0 zł – opłata za comiesięczne prowadzenie konta
 • 0 zł – za kartę debetową (gdy wykonamy min. 1 transakcję w miesiącu)
 • 0 zł – za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (dla kwot od 100 zł wzwyż)
 • 0 zł – za przelewy w PLN (również do ZUS i US)
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów za granicą
 • 0 zł – za BLIK i Cash Back
 • 2,5% – oprocentowanie środków do kwoty 20000 zł na dodatkowym koncie Moje cele
 • Wygodna aplikacja mobilna mBanku i możliwość płacenia smartfonem przy pomocy technologii zbliżeniowej NFC

Ważne dokumenty

Tabela opłat i prowizji dla eKonta Osobistego w mBanku

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x