bo jak zakładać konto osobiste

to tylko w promocji !

Credit Agricole logo

Credit Agricole - Konto dla Ciebie

Szczegółowe informacje na temat konta bankowego – stan na: 12.09.2019

Bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatna karta debetowa wielowalutowa i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce a do tego 300 zł w promocji którą możesz sobie dopasować do własnych potrzeb – tak reklamuje się bank Credit Agricole ze swoim nowym Kontem dla Ciebie. Ale czy aby na pewno jest tak różowo jak to opisują reklamy? Czy aby na pewno nie ma tu jakiegoś haczyka? Sprawdźmy to.

Konto dla Ciebie – prześwietlenie samego konta

W banku Credit Agricole z Kontem dla Ciebie na 100% możemy być pewni następujących opłat:

 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za wydanie karty debetowej (z wizerunkiem standardowym)
 • 0 zł za operacje w placówce banku: wpłatę gotówki, wypłatę gotówki (do kwoty dziennego limitu), wypłatę gotówki z bankomatów (kartą lub BLIK-iem)
 • 0 zł za przelewy przez internet
 • 0 zł za zlecenia stałe i za polecenia zapłaty (w bankowości internetowej)
 • 0 zł za wypłatę gotówki podczas robienia zakupów (tzw. Cash Back)

Wybierając rachunek osobisty Konto dla Ciebie klient zyskuje dodatkowo:

 1. Bezpłatne prowadzenie konta
 2. Bezpłatne prowadzenie karty debetowej
 3. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo

Te trzy podstawowe zalety konta owszem są i będą takie jak obiecuje bank, jednak aby tak się stało klient musi co miesiąc:

 1. Otrzymać wpływ środków na swoje konto w wysokości min. 1000 zł (nie musi to być wpływ wynagrodzenia, może to być np. przelew z innego naszego konta w innym banku).
 2. Wykonać min. 1 transakcję płatniczą kartą lub BLIK-iem.

Tak, te dwa warunki należałoby spełnić aby nie ponosić opłat. W przeciwnym wypadku czeka nas niemiła niespodzianka w postaci:

 • 7 zł opłaty za prowadzenie konta
 • 9 zł opłaty za użytkowanie karty debetowej
 • 5 zł opłaty za każdą wypłatę z obcych bankomatów w Polsce (bankomaty poza Credit Agricole) – również za wypłatę BLIK-iem

Wychodzi na to że czeka nas ciężka opłata i bardzo niemiłe zaskoczenie na początku kolejnego miesiąca, jeśli zapomnimy o wpływie 1000 zł lub minimum jednej transakcji kartą (lub BLIK-iem). Niemniej wymagania banku co do możliwości likwidacji tych opłat nie są duże i z pewnością większość klientów nie będzie miała z tym problemu. A jak weźmiemy pod uwagę jeszcze dodatkową promocję i 300 zł premii jakie można z niej wyciągnąć, to robi się już całkiem ciekawy produkt z tego konta osobistego.

300 zł premii – promocja do 30.11.2019

Z promocji „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019” możemy skorzystać przy okazji zakładania Konta dla Ciebie. Jednak warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w tej promocji jest:

 1. Brak konta w banku Credit Agricole od 1.04.2018 oraz
 2. Nie uczestniczenie wcześniej w żadnej promocji tego banku w której otrzymałeś premię za przeniesienie konta z innego banku

W promocji tej możemy zyskać do 300 zł premii na 3 różne sposoby. To w której z tych promocji chcemy brać udział, musimy wybrać podczas zakładania konta – w formularzu. Do wyboru mamy:

 1. 300 zł premii za przeniesienie konta lub
 2. 300 zł premii w postaci zwrotu za rachunki lub
 3. 300 zł premii w promocji CAsaver

To, którą promocję wybierzemy zależy od nas samych. Warto więc już teraz się zastanowić w której z nich chcemy brać udział, bo możemy wybrać tylko jedną promocję podczas zakładania samego konta.

Credit Agricole moje wyobrażenia

Promocja nr 1 – Premia za przeniesienie konta

Promocja ta jest przeznaczona dla osób które mogą zapewnić wpływ na swoje konto w określonej wysokości oraz mają możliwość przeniesienia rachunku z innego banku. W tej promocji musisz:

 1. W ciągu 7 dni od podpisania umowy o prowadzenie Konta dla Ciebie złożyć w banku Credit Agricole upoważnienie dla banku o przeniesienie innego twojego rachunku do tego właśnie banku.
 2. Zapewnić wpływ na swoje nowe konto przez kolejne 3 miesiące. Wpływ ten musi być w wysokości:
  • 3000 zł co miesiąc – aby otrzymać premię w wysokości 300 zł lub
  • 1000 zł co miesiąc – aby otrzymać premię w wysokości 100 zł

Jak widać z powyższego, premia 300 zł może okazać się premią 100 zł – wszystko zależy od tego wpływu środków. W tym miejscu zaznaczę, że pierwszy wpływ należy wykonać do końca kolejnego miesiąca po miesiącu w którym założymy sobie konto.

Ważne !

Wpływ na twoje konto nie może pochodzić z innego rachunku nawet w innym banku, którego ty jesteś właścicielem lub współwłaścicielem, ale nie musi to być też wpływ wynagrodzenia. Może to być np. wpływ od innej osoby z innego banku.

Promocja nr 2 – Zwrot za rachunki

Wybierz tę promocję, jeśli wiesz że co miesiąc płacisz określone stałe rachunki za media, typu: prąd, woda, gaz, internet, TV, telefon. Od każdego zapłaconego takiego rachunku bank zwróci Tobie 5% od wysokości każdego rachunku. Maksymalnie może to być 300 zł premii zwrotu. Promocja ta trwa przez kolejne 12 miesięcy.

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z tej promocji jest comiesięczny wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (wpływ jak w opisie w promocji nr 1).

Promocja ta nie jest ograniczona kwotą miesięcznego bonusu. Jak w jednym miesiącu wydatki na media będą wyższe, to dostaniemy tego bonusu więcej, jak niższe to mniej. Ograniczeniem jest po prostu kwota łączna premii której bank nie przekroczy – 300 zł.

Obliczając – aby otrzymać całą premię musimy w ciągu 12 miesięcy wydać na media kwotę łącznie 6000 zł.

Taka wysokość rachunków za media u niektórych z nas to norma, choć niekiedy nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto więc przed podjęciem decyzji o rodzaju promocji, sprawdzić sobie wielkość faktur jakie musimy co miesiąc opłacać. Może akurat ta właśnie promocja będzie nam łatwiejsza do spełnienia.

Promocja nr 3 – CAsaver z bonusem 50%

Jest to bardzo nietypowa promocja bo związana ona jest ze „sprawami groszowymi”. A polega ona na tym, że będziemy w niej otrzymywać premię 50% od wartości transakcji w ramach usługi CAsaver.

O co tu chodzi?

Przystępując do promocji CAsaver będziemy przekazywać na swoje konto oszczędnościowe kwotę zaokrąglenia (którą sami wybierzemy) od każdej płatności jaką wykonamy naszą kartą płatniczą. Zaokrąglenie płatności kartą możemy zrobić do:

 • 50 gr
 • 1 zł
 • 2 zł
 • 5 zł
 • 10 zł

Przykładowo:

 

Wariant 1

Przystąpiłeś do promocji CAsaver z zaokrągleniem do 2 zł.

Zapłaciłeś kartą w sklepie 22,52 zł. CAsaver przekaże z twojego konta 1,48 zł na twoje konto oszczędnościowe. Wynika to z zaokrąglenia do 2 zł w górę, czyli do 24 zł. Na koncie oszczędnościowym automatycznie pojawi się kwota 1,48 zł, a z konta osobistego faktycznie ubędzie 24 zł a nie 22,52 zł.

 

Wariant 2

Przystąpiłeś do promocji CAsaver z zaokrągleniem do 10 zł.

Zapłaciłeś kartą w sklepie 22,52 zł. CAsaver przekaże z twojego konta 7,48 zł na twoje konto oszczędnościowe. Wynika to z zaokrąglenia do 10 zł w górę, czyli do 30 zł. Na koncie oszczędnościowym automatycznie pojawi się kwota 7,48 zł, a z konta osobistego faktycznie ubędzie 30 zł a nie 22,52 zł.

Nie jest o może trudne do zrozumienia, ale trzeba pamiętać o tym że CAsaver tutaj działa dla każdej takiej płatności kartą, również dla płatności kartą przez internet.

A jak działa ta promocja? Otóż od każdej takiej kwoty która wpłynie na twoje konto oszczędnościowe (w ramach usługi CAsaver), bank przekaże dodatkowe 50% od tej kwoty (które również zasili twoje konto oszczędnościowe). Jeśli więc jak w powyższym przykładzie na nasze konto z CAsaver wpłynie 7,48 zł, to bank dorzuca tutaj jeszcze od siebie połowę z tego, czyli 3,74 zł. Cała ta premia dodatkowa pojawi się na naszym koncie jednak nie od razu tylko dopiero na koniec miesiąca.

Łączna suma premii którą może przekazać nam bank, nie przekroczy kwoty 300 zł, a miesięcznie nie będzie to więcej niż 25 zł. Promocja ta również będzie działać przez kolejne 12 miesięcy, podobnie jak promocja nr 2.

Warunkiem który tutaj klient musi spełnić jest:

 1. Miesięczny wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł (wpływ jak w promocji nr 1) oraz
 2. Wykonanie transakcji kartą co miesiąc na kwotę łączną min. 300 zł

Poza powyższą promocją, która zresztą skutecznie zachęca do założenia Konta dla Ciebie, można jeszcze wspomnieć (a nawet powinno się wspomnieć) o tym, że:

 • Przed 4 miesiące otrzymamy atrakcyjne oprocentowanie 3% na Rachunku Oszczędzam dla środków do kwoty 50000 zł
 • Karta jaką otrzymasz do konta jest kartą wielowalutową i wyjeżdżając za granicę posługujesz się tylko tą jedną kartą – bez obaw o koszty związane z przewalutowaniem. Jednak z tą „atrakcją” wiąże się opłata w wysokości 1 zł (miesięcznie) od każdego dodatkowego rachunku walutowego. Za granicą za każdą wypłatę z bankomatu bank pobiera opłatę stałą w wysokości 10 zł. Kosztów przewalutowania nie ma a za to jest opłata – takie tam coś za coś
 • Koszt przelewu na telefon BLIK jest za 0 zł ale tylko do końca roku 2019, od 2020 roku za taki przelew na telefon BLIK trzeba będzie zapłacić aż 7 zł!
 • Koszt wznowienia karty debetowej (standardowej) po upływie jej ważności wyniesie 10 zł
 • Można zamówić kartę z wizerunkiem zamiast karty standardowej. Koszt jej wydania to 15 zł, a późniejsze wznowienie to 25 zł.
 • Przelew ekspresowy kosztuje 7 zł

Podsumowanie

Pomimo tych dodatkowych opłat których możemy się spodziewać Konto dla Ciebie jest kontem które warto założyć teraz w tej promocji do 30.11.2019 – wystarczy że ukończyłeś 18 lat i wcześniej nie korzystałeś z tego typu promocji w Banku Credit Agricole. Co miesiąc pamiętać trzeba tylko o wpływie 1000 zł (nie musi to być wpływ z tytułu wynagrodzenia) i o jednej transakcji kartą lub BLIK-iem a wszystkie najważniejsze sprawy związane z prowadzeniem i utrzymaniem tego konta będziemy mieć za darmo.

Prosty formularz i perspektywa otrzymania 300 zł z pewnością zachęca do założenia i korzystania z tego konta.

Ważne dokumenty

Tabela opłat i prowizji dla kont w Credit Agricole

Regulamin promocji "Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019"

Zalety

 • bezpłatne prowadzenie konta i większość spraw związanych z kartą za 0 zł  gdy spełnimy warunki
 • premia 300 zł w promocji do 30.11.2019
 • proste warunki do spełnienia aby mieć konto, kartę i bankomaty za darmo
 • jedna karta wielowalutowa zamiast kilku kart

Wady

 • wpływ 1000 zł i 1 płatność kartą lub BLIK-iem aby większość spraw związanych z kontem była darmowa
 • wysokie koszty prowadzenia konta (7 zł) i karty debetowej (9 zł) gdy nie przypilnujemy odpowiednich warunków
 • przelew na telefon BLIK za darmo ograniczony czasowo
 • opłata miesięczna za każdy rachunek walutowy (gdy taki założymy sobie oczywiście)
 • opłata 10 zł za wznowienie standardowej karty debetowej po upływie terminu ważności

* Powyższe dane na temat opisywanego konta bankowego są aktualne na dzień: 12.09.2019 roku. Aby uzyskać aktualne informacje na temat ww. konta, przejdź na stronę banku.

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Sylwek
Sylwek
1 rok temu

Konto też ma dodatkową opłatę, której nie można ominąć. W tabeli opłat i prowizji jest pozycja „Wznowienie karty po upływie terminu ważności” z kosztem 10 zł. Ta opłata będzie pobierana za każdym razem gdy bank będzie przysyłał kartę do konta.

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj...x
()
x